aaa
מלאו את השאלון שלהלן ואני חוזרת אליכם עם המשך האבחון והטיפול >>> 

אפרת (שם בדוי) הגיעה לטיפול עם בנה. התלונות בתחילת הדרך היו על כך שהילד מעופף, לא מרוכז, לא יכול לשבת על משימה אחת בלבד וכי למרות שאינו מפריע בכיתה, המורה חוזרת שוב ושוב על כך שיש לו פוטנציאל שהוא היה יכול לממש אם רק היה מרוכז יותר. בסיום הטיפול של הפרעות קשב וריכוז גם אפרת עברה שינוי והחליטה לספר לי על כך במכתב שהיא הרשתה לי לפרסם.

הגעתי אלייך עם בני בשל תלונות שונות מהסביבה. אישית, הכרתי את כל התלונות הללו מהילדות שלי. גם עליי אמרו שאני ילדה טובה אבל מעופפת. אמרו לי שיש לי פוטנציאל לא ממומש ואם אני רק אצליח להיכנס לתלם של הלימודים הכול יהיה אצלי יותר טוב. שנים רבות חייתי עם תחושה שאני צריכה להיות אחרת ממי שאני, למרות כל הקשרים המקסימים שהצלחתי ליצור סביבי.

בבגרותי התלונות לא עברו ואפילו הבעל הצטרף אליהן כשאמר שוב ושוב שכמה שהוא אוהב אותי, קשה לו לחיות איתי, עם חוסר הסדר שלי ועם זה שאני לא מצליחה לסיים משהו אחד כמו שצריך. ככה אני, מתחילה לעשות מדיח וממשיכה לארוחת צהריים ומשם לכביסה או בכלל לשיחת טלפון. בסופו של יום אני מרגישה עייפה והאנשים סביבי מסתכלים עליי כאילו לא עשיתי דבר.

הבן שלי דומה לי. הוא מסתכל על כל מה שקורה מסביב. מתחיל שיעורים בחשבון, לא מסיים, עובר לתנ"ך ומהר מאד נזכר בניסוי קטן משיעור מדעים. מרוב שאנחנו דומים לא הצלחתי להבין למה אנשים מסביבו אומרים שמשהו לא בסדר. אני רואה אצלו רק את הצד הטוב אבל כמובן שמודעת לציונים שתמיד נראים לי לא תואמים ליכולות שלו ולחוכמה שיש בו.

את ההחלטה להגיע אלייך לטיפול קיבלנו, אני ובעלי, מתוך רצון לעזור לילד ושלא יעבור את התסכולים של הציונים הנמוכים וההתפזרות שאני עברתי בחיים. כאשר נתת לנו את התוצאות ומה עלינו לעשות הרגשתי בו זמנית גם טוב וגם רע. הרגשתי אשמה שהעברתי לילד שלי משהו שלא הגיע לו אבל בו זמנית הבנתי שיש אור בקצה המנהרה.

יום – יום ביצענו את התרגילים שנתת לנו. האמת, שנינו נהנינו מהם והשיפור חל בחייו של הילד שלי ולא רק. המפגש אתך, האבחון (לא שלי) והתרגילים הסבירו לי בעצם שגם אני סובלת מפזרנות וכנראה הפרעות קשב וריכוז וכי יש מה לעשות בנידון. הבנתי שאני מממשת את מי שאני ונותנת לסביבה את הטוב ביותר. חודש לאחר שהתחלנו לבצע את התרגילים יחדיו הרגשתי בעצמי שינוי. שמתי לב לפרטים הקטנים ודרך הבן שלי למדתי רבות.

אני שמחה לבשר לך שאם או בלי אבחון של הפרעות קשב וריכוז אני היום רגועה יותר בקשר למצבי. השבוע הצלחתי לשוחח עם אמא שלי בטלפון בלי לסדר את הכלים תוך כדי. הצלחתי לשוחח עם עמיתה לעבודה בלי לקום באמצע ומצאתי כי יש גם כמה יתרונות למצב שלי כמו למשל היכולת שלי לספוג פרטים רבים בבת אחת. בקיצור, היום אני שלמה עם ה"הפרעה" שלי ומבינה קצת יותר טוב איך אני יכולה לנהל אותה במקום שהיא תנהל אותי.

בנימה זו אני רוצה להודות לך על השינוי הגדול בחייו של בני. בבית הספר כבר רואים את ההבדל וכולם משוכנעים שעשינו טיפול להפרעות קשב בשימוש בתרופות ולא מאמינים שאפשר גם בלעדיהן. הצלת לי את הילד אבל גם את החיים שלי. תודה, אפרת.